גירושין הינו הליך משפטי ורגשי ,  אליו פונים בני זוג לאחר שמצאו כי תמה מערכת היחסים ביניהם  ויש לשים סוף לחייהם המשותפים וזאת תוך כדי הסדרת העניינים המשפחתיים והכלכליים.

הסדרת העניינים המשפחתיים מתבטאת בעיקר בקביעת המשמורת לילדים המשותפים, הסדרי הראייה בין ההורה שאינו המשמורן לילדו,קביעת מקום מגורי הילדים, וקביעת החינוך אותו יקבלו הילדים וכד'.

הסדרת העניינים הכלכליים מתבטאת בחלוקת הרכוש המשותף של בני הזוג על כל סוגיו (נכסים, חפצים ,נכסים פיננסיים,זכויות עסקיות,זכויות סוציאליות) תביעת מזונות אישה עד מתן הגט, ותביעת מזונות הילדים ומדורם,

מתן גט הינו אקט המתבצע בבית הדין הרבני לאחר הגשת תביעה לגירושין ,הליך הגירושין והנושאים המשפחתיים והכלכליים יכולים להתדיין כולם כמקשה אחת בבית הדין הרבני אך לעיתים הליך הגירושין מתדיין במקביל הן בבית הדין הרבני והן בבית המשפט לענייני משפחה , כל מקרה לגופו ונסיבותיו . כאשר לא פעם מקום ההתדיינות תבחר לפי אסטרטגיית הפעולה שהלקוח ועורך דינו בוחרים.

בעת הליך הגירושין זוגות שהיו זמן קצר לפני כן שותפים לדרך אחת ואף שררה ביניהם אהבה , הופכים בין רגע לניצים המתנגחים אחד עם השנייה , דבר המקשה על הבאת הסכסוך לסופו בדרך המהירה , הטובה והזולה ביותר.

במקרים רבים יש לבני הזוג ילדים משותפים שהם כהורים ימשיכו עד סוף ימי חייהם להיות ההורים המשותפים של הילדים ולכן יש צורך לסיים את ההליך בצורה מכובדת ככל האפשר.

ישנם מקרים כי הצד השני לא מותיר ברירה אלא ולפעול נגדו בכל האמצעים העומדים בפני עורך הדין על מנת להשיג את התוצאה האופטימאלית ללקוח.

יש מקרים כי בעת שהיחסים עולים על שרטון פורצת אלימות מילולית ופיזית או סתם מקרה שבן הזוג מגיש תלונת שווא שמערבת את המשטרה שמצריכה מתן ייעוץ וייצוג ללקוח בהליכי החקירה,המעצר,או חס וחלילה כתב האישום,ולכן יש חשיבות להיות מטופל על ידי עורך דין אחד הבקיא הן ברזי דיני המשפחה והן ברזי המשפט הפלילי כך שהלקוח מקבל מענה מרוכז מאיש מקצוע אחד בשלבים המאוד קריטיים.

עו“ד המטפל בתיק גירושין עליו לתת ליווי אישי ללקוח לאורך כל ההליך המשפטי ולהיות קשוב לבעיות המתעוררות במהלך הדרך. הליך הגירושין הוא עניין אישי ורגיש מעצם היותו קשור לתא המשפחתי , לזוגיות , כסף וכל מה שבא עימם.