עורך דין להסכם ממון בראשון לציון – גישור בהסכמה

עורך דין ונוטריון ומגשר מוסמך שחר גולדנברג עורך לצדדים המגיעים אליו הסכם ממון שהינו הסכם צופה פני עתיד ובא להסדיר את כלל הנושאים הנוגעים לרכוש על שלל סוגיו במקרה של פרידה של בני הזוג. ההסכם נעשה בהסכמה ובשיתוף פעולה מלא של הצדדים והוא מיועד כך שימנע מחלוקות מיותרות בעתיד במקרה של פרידה.

את ההסכם ניתן לעשות לפני הנישואין וגם לאחר הנישואין ויש לאשרו בבית משפט לענייני משפחה או גורם מוסמך אחר על פי חוק בהתאם לנסיבות. האישור להסכם הממון ניתן לאחר בית המשפט או בית הדין נוכח לדעת שבני הזוג עשו את ההסכם בהסכמה חופשית ובהבינם את משמעותו ואת תוצאותיו, כל שינוי של ההסכם יש לעשות בכתב ולאשרו ע"י בית המשפט או בית הדין הרבני. הסכם ממון של בני זוג שעתידים להתחתן ניתן לאשר אצל נוטריון לפני החתונה , וזאת כאמור בסעיף 2(ג1) לחוק יחסי ממון בין בני זוג.

גם ידועים בציבור יכולים לעשות הסכם ממון אך הם אינם מחויבים להביא אותו לאישור בפני בית המשפט לענייני משפחה אך מומלץ לעשות זאת ולקבל אישור של הסכם הממון על ידי בית המשפט כך שהוא מקבל תוקף של פסק דין דבר שיקשה על מי מהצדדים לערער על חוקיותו של ההסכם והתוקף שלו.

הסכם ממון , עורך דין לענייני משפחה

 

הסכם הממון מקנה שקט ושלווה לצדדים כך שהזוג יכול לחיות בנחת ולהניח את המחלוקות היכולות להיות בעת משבר , בני הזוג המסדיר בהסכם ממון מבעוד מועד את המחלוקות הפוטנציאליות היכולות להיות מונעים בתבונה רבה את המתח היכול להיווצר כשפני הדברים אינם ברורים במצב כשאין הסכם ממון.

חוק יחסי ממון בין בני זוג , התשל"ג 1973 מסדיר את כל נושא איזון המשאבים בין בני זוג ובמקרים שאין הסכם ממון יראו את בני הזוג כמסכימים להסדר איזון המשאבים לפי החוק , שבמקרים רבים אינו בא בקנה אחד עם רצונותיהם של בני הזוג.

לא פעם קורת סיטואציה כי אחד מבני הזוג מגיע לנישואין עם רכוש שצבר טרם הנישואין אך לאחר הנישואין מתגלים חילוקי דעות ומצבים שכאלה שמביאים לידי פירוד  , ובן הזוג שצבר רכוש וכסף שרשומים על שמו לבד מלפני החתונה עלול לעמוד מול טענות בן הזוג ממנו נפרד זה עתה שטוען שהרכוש שנצבר לפני הקשר הזוגי / חתונה  שייך גם לו, כאשר אותו בן הזוג שצבר את הרכוש לפני הקשר הזוגי כלל לא התכוון לשתף את הצד שכנגד.
הסכם ממון מונע סיטואציה לא רצויות.

בהסכם ממון ניתן להסדיר גם את הנושאים הנוגעים למזונות אישה ומזונות ילדים ואת נושא המשמורת והסדרי הראייה , כאשר בכל הנוגע לילדים בית המשפט לוקח על עצמו את האחריות לשמירת זכויותיהם וצרכיהם של הילדים והערך העליון מבחינת בית המשפט הוא טובת הילד.

בעריכת הסכם ממון יש לקחת בחשבון שמדובר בנושא טעון ויש לערכו בסבלנות ובאורך רוח כך שיצא "מוצר" סופי טוב והוגן לשני הצדדים.

עורך דין ונוטריון שחר גולדנברג מודע למעמסה הרגשית והמחשבתית שיש לבני זוג שעושים הסכם ממון , והחוכמה היא לדעת להביא את בני הזוג לידי אישור ההסכם במינימום חיכוכים וויכוחים תוך ראיית העתיד וחיפוש טובת הצדדים.

לפרטים נוספים וייעוץ ניתן לפנות לעו"ד ונוטריון שחר גולדנברג בטלפון 052-3656873