עורך דין להסכם ידועים בציבור וחיים משותפים בראשון לציון

עורך דין ונוטריון ומגשר מוסמך שחר גולדנברג עורך הסכמים לידועים בציבור לחיים משותפים .
ידועים בציבור הינם בני זוג אשר החליטו לחיות יחד מבלי להינשא.
על מנת להיחשב ידועים בציבור יש על בני הזוג לקיים חיי משפחה משותפים ומשק בית משותף, כאילו והיו נשואים.

בתי המשפט בישראל הכירו בזכויות המשפטיות של זוגות המוגדרים בתור ידועים בציבור , וזוגות רבים בוחרים לחיות תחת קורת גג אחת ללא נישואין זה לזו.
ידועים בציבור מקיימים אורח חיים רגיל , מביאים ילדים לעולם, עובדים וצוברים רכוש משותף.

חלק מהידועים בציבור בישראל חי בצורה של ידוע בציבור  מכיוון שאין לו את האפשרות  במדינת ישראל להתחתן נישואים אזרחים , ועל מנת להינשא בני הזוג חייבים לטוס לחו"ל על מנת להינשא בנישואים אזרחיים.
חלק אחר מהציבור אינו יכול להתחתן מסיבות דתיות כמו כהן וגרושה או במקרה של ממזרות, וחלק אחר נוסף לא מעוניינים להתחתן מתוך בחירה.

מבחינה משפטית על ידועים בציבור חלה חזקת השיתוף בכל הנוגע לרכוש, ובמקרים שיש מחלוקת האם בני הזוג הם ידועים בציבור יש לפנות לבית המשפט לענייני משפחה על מנת לקבל פסק דין הצהרתי שיקבע שבני הזוג הם ידועים בציבור או לחלופין לא ידועים בציבור , כל מקרה נבחן לגופו של עניין לפי פרק הזמן, הנסיבות , משק הבית המשותף וכד'.

לידועים בציבור יש את הזכות לירושת הזוג שהולך לעולמו גם אם הם אינם נשואים זה לזו בעת מותו של הידוע בציבור. ועל מנת לזכות בירושת הידוע בציבור יש לעמוד בשלושה קריטריונים:
חיי משפחה, משק בית משותף, ושבשעת מותו של בן הזוג לא היה בן הזוג נשוי לאדם אחר.

כל עניין או סכסוך הקשור לתא המשפחתי יידון בבית המשפט לענייני משפחה באזור מגוריהם של בני הזוג , וכל מחלוקת לעניין ילדים, משמורת והסדרי ראייה , מזונות ילדים , מזונות אישה ,רכוש , יובאו בפני בית המשפט לענייני משפחה.

למעשה מעמדם של הידועים בציבור זהה כמעט לחלוטין למעמדם של בני זוג נשואים.